Preparat DD 488

Biologiczny przemysłowy preparat czyszczący DD 488

Przemysłowy preparat czyszczący i odtłuszczający zawierający składniki organiczne przeznaczone do zastosowania w automatycznych maszynach czyszczących. Formuła dobrana specjalnie pod kątem przyjaznych dla środowiska właściwości składników. Biologiczny preparat czyszczący z aktywnymi mikroorganizmami.

Korzyści:
Znakomita autoregeneracja produktu – środek o wybitnej żywotności, ogromna oszczędność. Działanie biologiczne: doskonale czyści dzięki mikroorganizmom, które zwiększają skuteczność środka jako detergentu. Bezpieczny w użyciu: nie sklasyfikowany jako niebezpieczny.
Ochrona środowiska: Ecodesign produktu, minimalizuje oddziaływania na środowisko; dzięki biologicznym składnikom wstępnie rozkłada materię organiczną. Inne zalety: łatwo się spłukuje i doskonale odrywa brud ułatwiając jego usuwanie.
Miejsca stosowania:
Przemysł metalowy, branża chemiczna, warsztaty.
  • Skuteczny zamiennik niebezpiecznych rozpuszczalników.
  • Formuła specjalnie zaprojektowana dla myjek stołowych ze zbiornikiem przeznaczonych do mycia i odtłuszczania części (partswashers).

Napełnić maszynę czyszczącą produktem, napowietrzać i zachować stałą temperaturę ok. 40ºC.
Dolać nowego produktu w zależności od potrzeb ze względu na zużycie produktu i jego odparowywanie. W ciężkich przypadkach czyszczenia zabrudzeń zaleca się usunięcie zgromadzonego oleju, by przyśpieszyć biologiczny proces degradacji.

Produkt gotowy do użycia. Nie mieszać z wodą.
Przybliżone roczne zużycie w normalnej pracy warsztatu samochodowego dla 80-litrowego zbiornika w urządzeniu czyszczącym:
- początkowa dawka 80 litrów.
- 2 roczne dolewki o pojemności 20 litrów = 40 litrów
- 4 lata - szacowany czas działania płynu czyszczącego.
- całkowite zużycie w ciągu 4 lat: początkowo 80 litrów + 120 litrów dolewki = 200 litrów