Preparat DD 438

Biopreparat do kanalizacji DD 438

Płynny produkt, który łączy w sobie działanie mikroorganizmów degradujących oleje i tłuszcze z działaniem enzymów degradujących tłuszcze i celulozę. Preparat z aktywnymi mikroorganizmami.

Korzyści:
Wysoka wydajność: zapobiega zatykaniu się kanalizacji i eliminuje nieprzyjemne zapachy, zapewnia rzadsze opróżnianie szamb i chroni przed pogorszeniem się stanu urządzeń. Działanie biologiczne: bardzo aktywne ze względu na obecne w składzie mikroorganizmy i enzymy.
Bezpieczeństwo użytkowania: niesklasyfikowany jako żrący. Ochrona środowiska: Ecodesign produktu minimalizuje wpływ na środowisko naturalne, wstępnie rozkłada materię organiczną dzięki swoim składnikom biologicznym. Inne korzyści: nadaje się zwłaszcza do problemów związanych z tłuszczem i olejami w przemyśle spożywczym.
Miejsca stosowania:
Przemysł spożywczy, winiarnie, sklepy warzywno-owocowe, sektor środowiskowy.
  • Produkt przeznaczony do zapobiegania powstawaniu brzydkich zapachów i organicznych zatorów w rurach i tłuszczownikach.
  • Zalecany do miejsc użyteczności publicznej i przemysłu, gdzie tłuszcz stale powoduje niedrożność systemów kanalizacyjnych oraz brzydkie zapachy: restauracje, hotele, domy oraz w przemyśle spożywczym.

Rury: rozcieńczyć dawkę w 2-3 litrach wody, aby ułatwić zastosowanie. Można stosować do odpływów w nocy, po godzinach pracy, aby pozwolić na działanie przez dłuższy okres czasu. Pozwolić na przedłużone działanie, a następnie normalnie używać instalację.
Tłuszczowniki: rozcieńczyć dawkę w wodzie, aby ułatwić zastosowanie. Zaaplikować dawkę w najbliższym odpływie lub stosować bezpośrednio do tłuszczownika.

Rury: przy zatorach organicznych w rurach, stosować 10 ml produktu na metr rury.
Tłuszczowniki: zastosować 1 litr produktu na 1000 litrów objętości. Na początku przeprowadzać zabieg codziennie przez tydzień. Dla maksymalnej skuteczności stosować produkt co- dziennie na koniec dnia. Gdy problem jest pod kontrolą, zmniejszyć częstotliwość aplikacji (na cotygodniową).