Preparat DD 424

Kwasowy detergent dla przemysłu rolno-spożywczego DD 424

Kwasowy niepieniący środek do czyszczenia metodą„ “czyszczenie w miejscu” (CIP) o właściwościach silnie czyszczących, odkamieniających i odkażających, dzięki zawartej w składzie kompozycji czynnych składników. Odpowiedni do czyszczenia w przemyśle spożywczym, w programach podlegających systemowi HACCP. Kwaśny środek czyszczący metodą CIP.

Korzyści:
Mniejsze dawkowanie i szybsze działanie: oszczędza czas i produkt. Skuteczność: jego kwasowy odczyn ułatwia usuwanie kamienia.
Program HACCP: użycie przed dezynfekcją poprawia działanie kolejnego produktu. Bezpieczeństwo użytkowania: nie zawiera agresywnych kwasów dymiących. Ochrona środowiska: Ecodesign produktu minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. Inne korzyści: minimalne pienienie sprzyja jego działaniu oraz spłukiwaniu.
Miejsca stosowania:
Przemysł spożywczy, przemysł bydła, przemysł hydrauliczny i grzewczy przemysł metalowy.
  • Odpowiedni do czyszczenia kwasem w dezynfekcji i programach czyszczenia w ramach systemu HACCP.
  • W przemyśle spożywczym, takim jak mleczarnie, fabryki sera, browary, winiarnie, itp.
  • Odkamienianie i czyszczenie układów zamkniętych, form i zbiorników homogenizacji lub sterylizacji.
  • Czyszczenie urządzeń i osprzętu w przemyśle spożywczym.
  • Odkamieniacz czyszczący i konserwujący krytyczne punkty w rurach, na powierzchniach i w układach zamkniętych.

Aplikacja ręczna: rozcieńczyć wodą w miarę potrzeb za pomocą ręcznego systemu dozującego (np. MQ19) lub systemu automatycznego (np. MQ31; MQ48). Nanieść na czyszczoną powierzchnię, pozostawić do działania i przetrzeć, jeśli jest to konieczne. Przemyć wodą w celu usunięcia pozostałości brudu i produktu.
Czyszczenie w miejscu (CIP) i odkamienianie układów: aplikacja przy uwzględnieniu instrukcji producenta. Po umyciu spłukać obficie wodą. Produkt o odczynie kwaśnym: może doprowadzić do uszkodzenia pewnych materiałów, takich jak marmur, beton, żeliwo itp.

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i rodzaju zastosowania:
- Aplikacja ręczna: 5 - 10%
- System CIP: 1 - 3%